Aangescherpte Coronamaatregelen raken ook NRV Eurocircuit

Aangescherpte Coronamaatregelen raken ook NRV Eurocircuit

De aangekondigde Corona-maatregelen in Nederland raken helaas ook NRV Eurocircuit. Deze week zijn wij door de Gemeente Valkenwaard geïnformeerd wat de extra maatregelen voor ons betekenen. Kortgezegd komt het er op neer dat wij alleen nog de rijders en maximaal 2 of 3 monteurs per team mogen toelaten voor trainingen en wedstrijden. Dus geen publiek, geen pers, geen fotografen, geen catering meer en helaas ook geen familie van de rijders die geen direct ondersteunende functie hebben voor de sport. En wij zullen nog strikter op de naleving van ons protocol moeten toezien.
De nieuwe maatregelen vormen een flinke tegenvaller voor onze Vereniging, waar ook binnen de club het familiegevoel juist weer terugkwam. Als Bestuur willen we de handdoek echter nog niet in de ring gooien. Bovendien mogen we nog altijd maximaal 250 mensen op het Eurocircuit toelaten, plus de mensen van onze organisatie. We kunnen dus nog steeds zo’n 50 teams toelaten. Maar we moeten helaas wel een strenger toelatingsbeleid voeren voor de clubwedstrijden en vrije trainingen die voor de komende maanden gepland staan.

Hoe vervelend het ook is voor de teams, waar vaak het hele gezin bij betrokken is, wij kunnen vanaf nu alleen de rijders en de noodzakelijke monteur of monteurs inschrijven. Dus geen moeder voor de koffie, kinderen of vrienden en kennissen binnen het team, die geen directe functie hebben voor de sport. Koffie inschenken en een boterham smeren horen daar helaas niet bij, zo stelt de Gemeente heel duidelijk. Uitermate vervelend. Juist in onze vereniging, waar op een wedstrijddag hele families samen optrekken. Maar het is helaas niet anders. Ook de snackcar van Van der Heijst catering is niet langer toegestaan, omdat die wordt gezien als een ‘mobiele kantine’. En kantines moeten volgens de nieuwe regels gesloten blijven. Wat wij er ook van vinden, als Bestuur hebben we ons er bij neer te leggen. Bovendien zijn alle maatregelen erop gericht om de verspreiding van het virus te beperken. En daar kan natuurlijk niemand tegen zijn.

En dan zijn er nog de maatregelen in België, die veel van onze Belgische leden doen aarzelen of zij de grens met het grotendeels rood gekleurde Nederland nog wel over willen steken. Alles bij elkaar kunnen wij ons voorstellen dat er teams zijn die in de huidige situatie en met de nieuwe maatregelen af willen zien van deelname aan de komende wedstrijden en trainingen. Daar hebben we alle begrip voor. Mocht je als team al hebben ingeschreven en betaald, maar besluit je er toch maar van af te zien, stuur dan uiterlijk 3 dagen (eerder mag ook!) voor het betreffende evenement een mailtje naar secretariaat@nrv.club om je af te melden. Wij storten dan het inschrijfgeld terug.

Mocht blijken dat er veel teams afzien van deelname en wij te weinig deelnemers overhouden, dan zullen wij genoodzaakt zijn om het evenement af te blazen. Wij rekenen bij voorbaat op jullie begrip als we die stap moeten zetten. Hou verder vooral de FB pagina en de website van de NRV in de gaten, dan blijf je altijd op de hoogte van het laatste nieuws rond de NRV Eurocircuit