Wel een competitie, geen NK 2021

Met een laatste geplande vrije training, afgelopen zondag, is voor NRV Eurocircuit het Rallycross seizoen min of meer afgesloten. Er komen dit jaar nog enkele besloten trainingen en misschien nog een kleinschalige vrije training als de agenda het toelaat. Het echte Rallycross seizoen ligt echter wel achter ons. Door Corona een bijzonder en vooral uitdagend seizoen, dat helaas geen echt Nederlands Kampioenschap opleverde, maar natuurlijk wel een competitie.

Ondanks de uitdagingen van de Coronamaatregelen kunnen we terugkijken op een actief rallycross seizoen, waarin heel wat mogelijkheden konden worden geboden om te rijden. Vrije trainingen, een geluidmeetdag, Clubkampioenschappen en zelfs drie NK-wedstrijden. Tal van activiteiten, mede mogelijk gemaakt door de enthousiaste inzet van onze talrijke vrijwilligers. Helaas waren die drie NK-wedstrijden te weinig om de status van een officieel NK te verkrijgen. Bovendien was het aantal deelnemers in enkele klassen ook te gering om te voldoen aan de eisen van het reglement. Ondanks dat de KNAF de mogelijkheden serieus heeft bekeken om voor 2021 achteraf toch nog een NK status toe te kennen, is in goed overleg en om goede redenen besloten om dit niet te doen.

Wel een competitie
Maar de wedstrijden die dit jaar op het Eurocircuit zijn gehouden mogen dan niet hebben geleid tot een officieel Nederlands Kampioenschap, we kunnen natuurlijk wel spreken van een Competitie. In dit kader hebben het Bestuur en de Wedstrijdcommissie afgelopen weekend nog even overwogen om het komend rallycross weekend in Mettet ook mee te laten tellen, maar daar is toch vanaf gezien. In de eerste plaats is het nogal kort dag om dat nu te besluiten. En bovendien zouden we onze leden met extra kosten opzadelen, en dat is zeker niet de bedoeling. Daarmee blijft de Competitie in dit bijzondere Coronajaar beperkt tot slechts drie NK wedstrijden en een aantal Clubwedstrijden. Die Clubwedstrijden hebben natuurlijk ook tot een eindstand geleid. De einduitslagen van zowel de drie NK-wedstrijden als van de Clubwedstrijden, zullen binnenkort bekend worden gemaakt.

Competitiefeestje
En dan is het natuurlijk tijd voor een feestje. Als de Coronamaatregelen het mogelijk maken, proberen we eind januari een gezellige bijeenkomst te organiseren, om de Competitie van 2021 af te sluiten en de prijzen uit te reiken. Mogelijk kunnen we dit combineren met de Algemene Ledenvergadering, die dit jaar door de Coronabeperkingen praktisch ook onmogelijk was. Natuurlijk krijgen alle leden, sponsors en vrienden van NRV Eurocircuit hiervoor t.z.t. een officiƫle uitnodiging. En hou zoals altijd de website en Facebook goed in de gaten voor het laatste nieuws.