Tot 1 september geen evenementen

Corona update: tot 1 september geen evenementen

Ook voor de NRV en het Eurocircuit een uitermate vervelende mededeling, die wij uiteraard respecteren. Op 20 mei volgt meer informatie over een eventuele versoepeling of voortzetting van de Corona-maatregelen.

Hoe nu verder
Het bestuur beraadt zich de komende tijd over hoe nu verder. Een kampioenschap lijkt dit jaar al nauwelijks meer haalbaar. Zelfs als lukt om tijdig het ontstane achterstallig onderhoud op het circuit uit te voeren, dan nog wordt een compleet kampioenschap in het laatste kwartaal erg lastig.

Club-spirit
Mogelijk is het mogelijk later in het jaar wel weer training- en testdagen te organiseren. Misschien zelfs een aantal clubwedstrijden, zodat wij de club-spirit zo snel mogelijk weer terug kunnen brengen. Wij doen er alles aan om dit jaar nog rallycrossplezier te kunnen laten beleven op het Eurocircuit. Uiteraard zijn wij gebonden aan de beperkingen die de overheid in het kader van het Corona-virus oplegt.

Blik op de toekomst
Het NRV bestuur richt het vizier zeker ook op de toekomst van de rallycross in Nederland. En op een mooie toekomst voor het Eurocircuit, dat het komende jaar haar 50-jarig bestaan viert. 2020 lijkt een verloren rallycross-seizoen te gaan worden, maar dit jaar wordt wel volop benut om volgend jaar een fantastisch rallycrossseizoen voor te bereiden. Een rallycrossseizoen dat recht doet aan onze sport en aan de rijke halve eeuw historie van het Eurocircuit.

Corona effect op de financiën
Zoals voor veel verenigingen, zijn de effecten van het Corona-virus ook voor de NRV en het Eurocircuit bijzonder groot. Op onze contributies en een enkele sponsorbijdrage na zijn er (vooralsnog) geen inkomsten uit test- en trainingsdagen, of uit inschrijfgelden en catering. Vaste lasten (als elektra, abonnementen en verzekeringen) gaan gewoon door. Gelukkig heeft de Gemeente Valkenswaard bekendgemaakt dat verenigingen geen huur hoeven te betalen in de Corona-periode. Dat geeft de NRV als huurder van het Eurocircuit iets lucht. Wil je de Nederlandse rallycross steunen? Word dan NRV lid.

Rest ons tot slot een paar woorden ter relativering
Natuurlijk is het vervelend dat er niet gereden kan worden op het Eurocircuit. Het NK Rallycross is niet eens uit de startblokken is gekomen. Uitermate zuur voor alle teams, die de hele winter keihard hebben gewerkt om hun rallycross auto’s of RST’s in topvorm te brengen voor het nieuwe seizoen, dat maand na maand wordt uitgesteld.

Hoe jammer ook allemaal, het is ‘maar’ sport. Er zijn talrijke ondernemers, ook onder onze leden, die zware klappen krijgen door de Corona-crisis. Er zitten mensen thuis, omdat ze geen werk meer hebben. Niemand weet hoe diep het economisch dal hierna zal zijn en hoe lang het zal duren.

Waar veel mensen thuis zitten omdat ze geen werk hebben, werken de helden in de gezondheidszorg zich drie keer in de rondte. Mensen, dierbaren, overlijden door het virus. Zoals de premier dinsdag terecht benadrukte, zit achter die dagelijkse getallen van Corona-besmettingen van het RIVM, heel veel verdriet. Mensen die vechten voor hun leven op de IC. Families die dierbaren zijn verloren. En die vele ouderen in verzorgingstehuizen die geen bezoek mogen ontvangen.

Tegen deze achtergrond moeten we geduld hebben. Er komt weer een tijd dat er rallycross te beleven is op het Eurocircuit.

Tot die tijd wenst het NRV bestuur jullie en jullie dierbaren boven alles een goede gezondheid en draait alles om de slogan: ‘Alleen samen krijgen we Corona onder controle’.

Blijf gezond en pas goed op jezelf en elkaar.